Program a informácie pre účastníkov stretnutia s pápežom Františkom v Košiciach

 APOŠTOLSKÁ NÁVŠTEVA SVÄTÉHO OTCA FRANTIŠKA V KOŠICIACH

Pápež František dňa 14. septembra 2021 navštívi Košice. Pozývame vás na toto vzácne stretnutie s ním. Prichádza v tomto neľahkom období pandémie, kedy prežívame rôzne obmedzenia a rozdelenia, prichádza ako námestník Krista na zemi, aby priniesol pokoj a Apoštolské požehnanie. Pre všetkých nás. Buďte toho súčasťou a neváhajte za ním pricestovať do Košíc. Povzbuďte aj svojich rovesníkov, farníkov a priateľov.

Postupne sa nám ozývajú už aj ľudia zo zahraničia so záujmom prísť a stretnúť pápeža, tak neostaňme ľahostajní voči tomuto pozvaniu a podľa svojich možností sa prichystajme a privítajme ho veľkolepo.

Ako už bolo avizované cez maily a média, v Košiciach bude pápež na dvoch miestach – stretne sa s Rómami na Luníku IX. a príde na štadión Lokomotívy, kde bola pred tromi rokmi blahorečená Anka Kolesárová. Pozývame Vás pripomenúť si aj túto udalosť a zažiť nanovo atmosféru milosti a krásy.

  1. Program Stretnutia MLADÝCH so Svätým Otcom na štadióne Lokomotíva

11:00 SVÄTÁ OMŠA, celebruje Mons. Dominik kardinál Duka, pražský arcibiskup

12.00 Bubnová šou Batida, MaranaTha Prešov – chvály s vlajkovaním, Janais,

Katka Koščová a sláčikové kvarteto

14.00 ÚVODNÝ BLOK „BLAHOSLAVENÁ ANNA KOLESÁROVÁ“ Posledné slová blahoslavenej Anky boli „Ježiš, Mária, Jozef“.

Scénický tanec Slza radosti v réžii Petra Weincillera, Zuzana Eperješiová z Tvorivej skupiny Poetica musica

14.30 PRVÝ BLOK „S MÁRIOU“ Matka Božia, Patrónka Slovenska, ktorú si prichádza uctiť aj pápež František.

Svedectvo sr. Lamyie Jalilovej, Dominika Gurbaľová, Martin Augustus Dvornický

14.50 DRUHÝ BLOK „S JOZEFOM“

Svätý Jozef, starostlivý ochranca, ktorý nám v tomto roku pripomína Otcovské srdce.

Svedectvo Jula Slováka, Martin Augustus Dvornický

15.15 TRETÍ BLOK „NA CESTE ZA JEŢIŠOM“ Svätý Otec František sprítomňuje Ježiša – stredobod dejín a sveta.

Modlitba Korunky Božieho milosrdenstva a poklona Sv. Krížu, Spojený mládežnícky zbor zo Sniny, Godzone projekt – kapela eSPé, PiarMusic a ďalší

16.15 PRÍPRAVA NA PRÍCHOD SVÄTÉHO OTCA

Zbor sv. Cecílie s hosťami a s orchestrom

16.45 Oficiálny program stretnutia so Svätým Otcom Františkom

Hymna stretnutia „Zdvíhajme svet“ Sima Magušinová, Martin Husovský a Zbor sv. Cecílie s orchestrom

Príchod Sv. Otca v papamobile

Svedectvá mladých, dialóg so Svätým Otcom a príhovor Sv. Otca Františka

18.00 ZÁVEREČNÝ BLOK

Sima Magušinová a sláčikové kvarteto, Komajota, Lamačské chvály a Dávid Janočko

Vek.
Ide o stretnutie mladých, ale SRDEČNE SÚ VÍTANÍ AJ STARŠÍ, ktorí chcú podporiť mladých. Mladí budú smerovaní na trávnatú plochu štadióna. Na sektory po obvode štadióna, kde sú miesta na sedenie, budú smerovaní pri príchode starší.

Účasť a registrácia deti.
Povzbudzujeme aj rodinky s deťmi, aby neváhali a využili túto príležitosť na stretnutie s pápežom a prijali jeho apoštolské požehnanie naživo. Deti do 12 rokov sú posudzované spolu s rodičmi, teda nemusia sa samostatne prihlasovať, ale rodič pri svojej registrácii uvedie, že prichádza s deťmi (uvedie počet deti a vek detí).

OZNAM pre študentov.
Košický samosprávny kraj a Prešovský samosprávny kraj odbor školstva oznamujú, že všetky stredné školy, ktorých sú zriaďovateľmi, podobne ako všetky cirkevné školy, ktorých zriaďovateľmi sú Košická arcidiecéza, Košická eparchia a Prešovská eparchia, v týchto školách dňa 14. septembra 2021 nebude prebiehať vyučovací proces z dôvodu návštevy pápeža v Prešove a v Košiciach.

Vyhradený sektor na sedenie pre starších kňazov, rehoľníkov a rehoľníčky.

Kvôli obmedzenej kapacite prosíme o nahlásenie svojich osobných údajov (meno a priezvisko kňaza, rodné číslo a e-mail) na infoke@navstevapapeza.sk. Na váš uvedený e-mail vám bude spätne zaslaná vstupenka s QR kódom, ktorým sa preukážete pri vstupe do areálu štadióna. Pokiaľ sa nahlásite do sektora pre starších kňazov, nie je už potrebné sa registrovať cez celonárodný systém. Mladších kňazov povzbudzujeme, aby prišli so skupinami mladých a farníkov a boli s nimi v sektoroch aj počas programu, podobne ako na Svetových stretnutiach mládeže s pápežom.

Sektor pre znevýhodnených.

Na štadióne bude vyhradený sektor pre znevýhodnených (na invalidnom vozíku alebo pre nepočujúcich a slabozrakých). Pri prihlasovaní v poznámke prosíme vyznačte, ak máte znevýhodnenie.

  1. Program Stretnutia RÓMOV so Svätým Otcom na Luníku IX.

8.00 Otvorenie areálu

9.30 Predprogram: videá a videoklipy

11.00 SV. OMŠA, celebruje Mons. ThLic. Vladimír Fekete SDB., apoštolský prefekt Azerbajdžanu so sídlom v Baku. Kazateľ: kňaz Jozef Luscoň SDB.

13.00 Sprievodný program – Zbor z Luníka IX Duchovné pásmo: modlitba ruženca so svedectvami, spevom a tancom Videoprojekcia o Svätom Otcovi Františkovi, o bl. Emílii, o bl. Zefirínovi Chvály

16.00 Svätý Otec na Luníku IX.

16.30 Blok piesní a záver

Duchovná príprava deviatnikom.

V rámci bezprostrednej duchovnej prípravy sa spojíme v modlitbe deviatnika k rómskym blahoslaveným mučeníkom Zefirínovi a Emílii.

Informácie pre obe miesta:

Doprava, parkovanie, kyvadlová doprava a MHD v Košiciach zdarma.

Rátajte s obmedzenou dopravou v Košiciach. V prílohe je mapka s vyznačením obchádzky v blízkosti štadióna a trasa k záchytným parkoviskám. Z každého smeru do Košíc budú zabezpečené a riadne označené ZÁCHYTNÉ PARKOVISKÁ – OC Optima, OC Kaufland, Metro sídl. Ťahanovce, Vozovňa DPMK Prešovská cesta.

BEZPLATNÁ KYVADLOVÁ DOPRAVA bude premávať zo záchytných parkovísk ku štadiónu Lokomotíva v čase od 8:00 hod. do 21:00 hod. a od záchytných parkovísk na Luník IX. v čase od 8:00 hod. do 19:00 hod.

MESTSKÁ HROMADNÁ DOPRAVA bude v tento deň BEZPLATNÁ na celom území Košíc.

Balík pútnika.

Pre prihlásené skupiny pripravujeme aj balík pútnika, ktorý si budú môcť záujemcovia objednať. Obsahuje vak na plece s potlačou, tričko s potlačou vpredu a vzadu s oficiálnym logom stretnutia Svätého Otca Františka na Slovensku, rúško – bavlnené, dezinfekčný gél, spomienková magnetka – všetko v cene 15,- €. Objednávkový formulár je v prílohe, prípadne môžete kontaktovať priamo firmu objednavky@inremax.sk

Registrácia.

Upozorňujeme, že je potrebné si v tento deň vybrať len jedno miesto účasti, pretože z časových dôvodov nebude možné stíhnúť kvôli obmedzenej doprave a bezpečnostným kontrolám viaceré miesta.

Na stretnutie je potrebné sa zaregistrovať a to každý účastník VOPRED INDIVIDUÁLNE. https://registracia.navstevapapeza.sk/sk/ Kvôli organizačnému zabezpečeniu podujatia odporúčame prichádzať v organizovaných skupinách. Skupinu nahlási jedna zodpovedná osoba prostredníctvom registračného formuláru. Registrácia skupín na štadión Lokomotívy v Košiciach: https://forms.gle/44sDEcNLH478KHn38 Registrácia skupín na Luník IX v Košiciach: https://forms.gle/pdA757FmGuYa3Fbo6

Podmienkou účasti je plná zaočkovanosť.

Podľa aktuálne platných nariadení sa stretnutia s pápežom budú môcť zúčastniť tí, ktorí sú očkovaní II. dávkou vakcíny (v prípade dvojdávkovej vakcíny alebo jednou dávkou v prípade jednodávkovej vakcíny). Bližšie informácie sú na stránke navstevapapeza.sk

Duchovná príprava.

Prosíme vás o modlitbovú podporu návštevy Svätého Otca Františka na Slovensku. Od nedele 15. augusta už prebieha spoločná duchovná príprava cez Katolícke médiá a sociálne siete, ktorú vám dávame do pozornosti.

Jedlo.

Každý účastník si zabezpečí jedlo z vlastných zásob. Na štadióne bude k dispozícii niekoľko predajných stánkov s bagetami resp. s inou ponukou. Pitná voda bude zabezpečená v cisternách.

Informácie o návšteve pápeţa a jeho programe nájdete na:

https://www.navstevapapeza.sk, https://www.facebook.com/stretnipapeza/, https://instagram.com/stretni_papeza

Infocentrum: kosice@navstevapapeza.sk, infoke@navstevapapeza.sk,

+421 948 246 031, +421 948 246 032 (v čase 9:00 – 16:00 hod.)

Pre dobrovoľníkov: dobrovolnicike@navstevapapeza.sk,

+421 948 246 033 (v čase 9:00 – 16:00 hod.)

Stretni aj ty pápeţa v Košiciach!